Memorial Day aneb Americký začátek léta


Americká letní sezóna začíná tradičně posledním květnovým pondělím, kdy se slaví Memorial Day. Memorial Day je vzpomínka na všechny padlé vojáky a vojandy, ze všech americkejch konfliktů. Tahle tradice vznikla po americký občanský válce, ale na poslední květnový pondělí se tenhle svátek přesunul až někdy koncem šedasátých let. Jak jsem se dočetla existuje určitý hnutí, který by tohle datum rádo zrušilo, neb volný pondělí a delší víkend nabádá lidi k oslavě a ne truchlení. No tak jasně, kdo by nebyl rád za 3 dny volna, když už je Amerika tak skoupá na dovolený. Celkově je letní sezóna v Americe dost dobře ohraničená. Zahájená je vzpomínkou na zabitý vojáky a ukončená je pak Labor Day, tedy oslavou práce. Skoro jako z Cimrmana, aspoň ten Labor Day čili den práce, protože 1.květen se tady taky neslaví, ač ta oslava vznikla tady v USA.

Na jednu věc si při Memorial Day člověk musí dát pozor a sice, aby nepopřál někomu Happy Memorial Day, tak jako to udělal letos Amík naší sousedce, zapálený patriotce, stačilo se jenom podívat na její padlou čelist a bylo jasný. "Ups" je asi tak jediný, co se dalo říct. Amík se to ještě rychle snažil zachránit, ale už do toho hovna jednou šlápnul tak co naděláš. Takže do příštích let dáme bacha.

A jak se slaví takovej pořádnej americkej Memorial Day? Jak jinak než pouličním průvodem a pořádnym barbeque, který je de facto povinností každý rodiny. Průvody jsou kapitola sama pro sebe, chodí se v každý i tý nejzapadlejšim zapadákově, kde je kolikrát víc lidí v průvodu než diváků, ale co všichni si to pořádně užijou, hasiči naleští auta, vojáci knoflíky od uniforem a jde se. Mě se vždycky tyhle průvody děsně líbily a od tý doby, co máme doma mini chlapíka se mi líbí ještě stokrát tolik. Je totiž úplně super vidět to jeho nadšení, vlajky vlajou a hasiči troubí a mini chlapík ječí "wauw, wauuuuw, wooooooow, wohooo!!"

Máme štěstí, že v naší brooklynský čtvrti se jde jeden z nejstarších průvodů, letos to už bylo po 149, takže jsem zvědavá na tu slávu za rok.
Veteráni_vietnamské_války
Vietnamští veteráni

NYPD_mašíruje_v_průvodu
NYPD v plné parádě

psí_vojenští_veteráni
Psí veterániveterán_korejské_války
Veterán války v Koreji


Studenti střední vojenské školy

Naprsto neuvěřitelně talentované děti ze školního souboru

Školní soubor

Školní soubor

Bubenící nesmí chybět

Amerika je v našich srdcích

Skauti zdarmini chlapík si užíváKomentáře

  1. Jeee, parade :-) to je tak americký :-D a moc hezky fotíš...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Díky za kompliment a jo parade už nemůže bejt víc americký :-D

      Vymazat

Okomentovat