Norman Rockwell a jeho muzeum

Ateliér Normana Rockwella
Podle mě neřekne žádnej obraz víc "Amerika" než cokoliv od Normana Rockwella, za nás jednoho z nejlepších malířů USA. Takže, když jsme cestou do Maine míjeli jeho muzeum, bylo jasný, kde se zastavíme. Pro mě, Amíka a mini chlapíka už to bylo podruhý, jen máma si dala muzejní premiéru a nelitovala.

Norman Rockwell, ne, nebudu sem dávat data jeho narození a úmrtí, to si může konečně člověk najít sám. Norman Rockwell byl malíř, ilustrátor a fotograf a ve všech třech vynikal. Byl taky úžasným pozorovatelem lidí. Jeho obrazy vyprávějí příběhy, jsou to vlastně celé knížky a povídání na plátně. Námětem je život, život v Americe, život na malym městě, ale nejen to. Nic neřekne víc "Boj za rovnoprávnost černochů v USA" než obraz malý holčičky, oblečený do nažehlených bílých šatů, vlasy spletené do copánků s mašlemi na konci. Krásná malá holčička a její první den ve škole, jenže ona jde doprovázená policejní eskortou, je na ní hazený shnilý ovoce, protože..protože jde poprvé do školy, která není pouze pro černochy...
Cesta do školy

Norman Rockwell pracoval přes 50 let jako tvůrce obálek časopisu "The Saturdy Night Post." Škoda, že už umřel, takovej časopis bych bývala ráda odebírala.

Muzeum Normana Rockwella je ve Stockbridge, Massachussets a rozhodně stojí za to se tam zastavit už jenom kvůli mini chlapíkově dílu, který visí v dětské dílně. Mimochodem dětský dílny jsou v každém muzeu a musím říct, že mě by se jako dítěti opravdu líbily.

Důkuvzdání


Tak úchop má dobrej, talent se projevuje už v ranném věkuPyšný tvůrce

Hlídačka v ateliéru 
Park
Komentáře

 1. Obraz pána pozorující obraz nemá chybu. :)

  BY CORRA

  OdpovědětVymazat
 2. To je neskutečná tvorba, skoro jako fotografie.:)

  Jinak vám to se synem opravdu sluší!

  OdpovědětVymazat
 3. Takové muzeum bych si dala líbit. Už jen z toho, co jsi vyfotila mi mrazí v zádech

  OdpovědětVymazat
 4. parada, hned bych se tam sla podivat...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

Pravidelní čtenáři