První prezidentská debata 2016

Hillary_Clinton_by_Jordan_Rathkopf
Hillary Clinton photo by Jordan Rathkopf
A je to tady, jdeme do finále amerických prezidentských voleb 2016. V Pondělí večer se se udála náramně důležitá první prezidentská debata. Na první debatě hodně záleží, neb kdo jí prohraje má to potom mnohem těžší v dalších kolech. Spolu s dalším asi tak 100 miliónem američanů jsme zasedli a čučeli. A bylo nám špatně.

Americký volby jsou hodně zajímavý. Kandidáti se nejdřív musí probojovat primárkama, kde proti sobě stojí rivalové jmenovaný za stejnou stranou. Republikánský primárky jsou v určitejch státech stejný jako za dob mušket. V jedný místnosti se sejdou místní registrovaní republikáni a začnou se navzájem přesvědčovat, koho to zvolit. Demokrati to mají modernější, prostě si dojdou do volební místnosti a tam si zaškrtnou svýho kandidáta.

Někdy minulej rok touhle dobou jsme se s Amíkem smáli, když jsme poslouchali první debaty primárekv republikánským táboře. Ano, republikáni nejsme a když jsem tak poslouchali jejich kandidáty tak jsme nevěřili svým uším. Jeden kandidát to prej měl zajištěný přímo od Boha, ale asi to špatně domluvili, protože to tak nějak celý projel. Jeden se tam chudák tak zamotal až nevěděl jak se vlastně jmenuje no a nakonec to tam vyhrál ten oranžovej uřvanec.

V demokratickým táboře tak tam to fugovalo jako debata dvou dospělejch lidí, ale bohužel náš favorit to nevyhrál. No, nedá se nic dělat. Škoda! Bernie Sanders byl zjevně moc liberální a taky
Hillary_Clinton_by_Jordan_Rathkopf
Hillary Clinton by Jordan Rathkopf
Takže teď proti sobě stojej dva nejvíc nejneoblíbenější kandidáti v historii americkejch voleb. Tak nejsem veliká fanynka Hillary, ale a tady veliký ale ta hrůza co stojí na druhý straně, tak to je naprosto nemyslitelný. Ani se mi o tom nechce psát o tý děsivý představě, že přes 50 miliónů lidí by volilo Donalda a bohužel ho asi i volit budou, ta čísla se totiž už zase tak moc nezměněj. No nic plno lidem se zjevně líbí člověk, kterej nedokáže udržet souvislou myšlenku, stejně jako nedokáže pravdivě zodpovědět na otázku.

Během debaty se Donald dokonce přiznal, že neplatí žádný federální daně, "prej je chytrej." Těsně po debatě, ale tvrdil, že nic takovýho neřekl. Hillary skočil do řeči jenom 70 krát a my jsme se dozvěděli, že nejlepší Donaldovou vlohou na roli prezidenta je jeho klidná nátura. Přišel naprosto nepřipravenej a absolutně nevěděl o čem mluví, je fakt, že ale oranžovej nástřik měl provedenej skoro perfektně pokud se teda nepočítají bílý kruhy kolem očí, asi během nástřiku nosí brejle. No ale ta přehazovačka tak ta byla ale fakticky perfektní, pleš prokoukla jenom asi na dvou místech.

Během debaty to chvílema vypadalo, jako když se baví dospělá chytrá ženská, která ví o čem mluví s asi tak pětiletym rozmazlenym parchantem, kterej může každou chvilku dostat hysterickej záchvat. Hodně smutný, když si vezmem, že tenhle malej spratek může mít palec na atomový bombě. Ne, už se s Amíkem opravdu nesmějem. Smích nám nějak zamrznul a teď jenom tajíme dech.

Ale volit to rozhodně půjdeme i s tím zatejeným dechem. Ono je to sice jedno, jestli my dva volit pudem, protože v newyorským státě stejně vždycky vyhraje demokratickej kandidát a důležitý jsou tzv. "swingový" teda proměnlivý státy jako jsou Florida a Pennyslvánie, ale stejně k urnám jdeme a nutíme všechny okolo ať jdou taky.

Dají se poslat i hezký přání

JAko tohle je vyloženě super

"Přehodíme"

Trumpa do smetíKomentáře

 1. Viděla jsem tu debatu a opravdu mám žaludek na vodě, jestli vyhraje tenhle primitiv a bude mít takovou moc. Bohužel tak nějak tuším, že to dopadne jako u nás...my máme na hradě taky pěknýho panáka..a to jsem byla přesvědčená, že tenhle národ ho přece nezvolí....

  OdpovědětVymazat
 2. Zrovna jsem si říkala, ze ty vaše volby je jedno horší zlo než druhý. Debatu jsem si ještě neměla čas pustit. Stačily mi ukázky a "recenze". Vtipně jsi to oglosovala. Škoda, ze se jedná o tak vážnou věc...Ten obrázek s kanads.kuframa ma něco do sebe😂

  OdpovědětVymazat
 3. Mně je zle, jen ho vidím. Bohužel se jeho případný zvolení dotkne nás všech, ne jako když nám sedí na Hradě rasistická inkarnace virózou trpící becherovky... :-/ Fotky jsou super jako vždy!

  OdpovědětVymazat
 4. Debata mě napůl pobavila, napůl znechutila, protože ne, fakt ne, někdo jako Trump by palec na atomový bombě fakt mít neměl. no je to celkem katastrofa a jsem hodně zvědavá, jak to dopadne. A ta druhá fotka je úplně nejlepší! :D :D

  OdpovědětVymazat
 5. A to jsem si rikala, jak byly ty nase prezidentske volby na hlavu. Holt na amíky nemáme :D

  OdpovědětVymazat
 6. Já se snažím držet od politiky dál. Vždy mě to akorát nas***. ;)

  by Corra

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

Pravidelní čtenáři