Okresní pouť aneb letní Amerika


Jedna z věcí, který se mi na Americe líbí jsou takové ty poutě a průvody a vůbec všelijaký dni, kdy se sejde celá vesnice, popřípadě městečko nebo okres a rozhodnou se něco oslavit.

No a nejlepší období na všechny tyhle oslavy je samozřejmě léto. Takovej letní víkend, tak to je úplná paráda. Každý okres se snaží udělat svoji pouť neboli "county fair," ale kolotoče a střelnici tam nečekejte. Dokonce ani to perníkový srdce se tam nedá koupit. Zato se vám předvedou místní chovatelé zvířeny, policejní sbor nebo veteráni. Ovce a králíci dostanou ocenění, no a pokud máte štěstí můžete klidně vidět i lamy. Pane jo, to by Přemkovi Podlahovi plesalo srdce vidět takhle americký zahrádkáře a pěstitele pohromadě.

A kukuřice, kukuřice nesmí nikde v Americe chybět. Kukuřice na hraní pro děti, kukuřice na krmení pro zvířata, kukuřice jako popcorn a samozřejmě i pečená nebo vařená. Kukuřice na všechny způsoby.

Jednou bych chtěla vidět takovou tu pouť, kde jezdí i drsní kovbojové a předvádí se jízda na zdivočelým býkovi. To by byla paráda.
Komentáře

  1. leto a kukurica vzdy patrilo aj k mojmu detstvu...

    OdpovědětVymazat
  2. Vypadá to suprově, a kukuřici, tu taky můžu!:-)

    OdpovědětVymazat
  3. Nemůžu říct,že tady u nás nejsou žádný akce to rozhodně ne,ale děsně bych se tam k Vám chtěla podívat,jednou za život prostě vyrazit a vidět to všechno nejen z fotek.Užívejte si pěkný dny !!!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat