Podzim v New YorkuPodzim bylo pro mě vždycky období spadanejch kaštanů, mlhy, vůně tlejícího listí, který tak nádherně šustí, když se po něm jde. Sbírání posledních hub a začínající mrazíky. Krásně lesklých na hrubo zoraných polích, které se nedají přejít. Barvy červených šípků, zataženého nebe, vůně páleného listí a hřbitovy s blikotajícíma rozsvícenejma svíčkama. Kaluže a odrazy sluníčka.  Kratší dny, svetry a teplej čaj do hrníčku, popřípadě zapálenej krb a teplo ohně. To byl pro mě odjakživa podzim. Podzim krásnej a nostalgickej. To je ta moje vnitřní česká část.

Šmik, šmik a podzim je pro mě modrý nebe, stromy hýřící barvama a teplo, sluníčko a oranžová barva dýní. Červená, žlutá a fialová barvy měnícího se listí na javorech a jinanech. Výlety z města a plno akcí v městských parcích. Jasně je to taky období Halloweenu a Díkůvzdání a tím laděné podzimní výzdoby.

Newyorskej stát je druhej největší producent jablek v USA a tím pádem je jedna z oblíbených podzimních akcí newyorčanů jasná, samosběr jablek. Tak je fakt, že sběr jablek nás až tak nebere, asi proto že máme s Amíkem pořád v dost živý paměti náš měsíc a půl otročiny v jablečných sadech na Novým Zélandu.  Ale takovej jablečnej mošt a nejen ten alkoholickej nám pořád chutná.

Co nás s Amíkem ale děsně bere jsou výlety do Upstate neboli horní stát, jak my newoyorčani říkáme zbytku státu New York. Výlety za měnícíma se barvama stromů jsou tak populární, že existují i speciální zpravodajství o stavu listí a kde zrovna najít ty nejlepší barvy.

Oblíbenou zábavou rodin jsou výlety na farmy za krmením zvířat, jízdou na traktorech a kukuřičnejma bludištěma. A třeba takový stavění strašáku do zelí, to je zážitek. Podzim je prostě skvělej.
Komentáře

 1. Juuu, to vypada fakt skvele. Ja chci na navstevu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele je to fakticky krásný, po letních vedrech na zdechnutí opravodvá paráda...zabal smečku a přijeď!

   Vymazat
 2. Juuu, to vypada fakt skvele. Ja chci na navstevu :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krása. Prožila jsem si jeden podzim na západě Kanady ve Victorii. Konečně po vyprachlem létě začalo pršet, travá se zazelenala, vyrostly kapradiny. Vonelo to úplně jinak. A hlediky kvetly do prosince. Jinak na poslední fotce máš zmarlicnik (Katsura Tree) a to spadané listí voní jak buchty/cukrova vata. Úplně bozzzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Kanadě jsem ještě nebyla, ale moc ráda bych jela! A jsi dobrá, já jsem pátrala potom, co to bylo za strom strašně dlouho! Strašně se mi líbily ty listy!

   Vymazat
 4. Z toho srší příjemná atmosféra, rodinná pohoda a radost! :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, všude je krásně :) Ale stejně toužím si ty barvy a přírodu vychutnat i někde jinde. Doufám, že mi příští rok cesta za vodu vyjde, už jsem měla skoro koupené letenky... Je krásný číst Tvůj blog. Užívej, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s tebou souhlasím, krásně je všude! Dej vědět, kdybys byla někde poblíž! Já doufám, že nám konečně vyjde cesta domů, do Prahy, do Podolí..už je to moc dlouho, co jsem tam nebyla!

   Vymazat
 6. Teeda, krása! Kolik tam máte stupňů na podzim? Asi ne 9st jako my tady, co? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podzim je tady o dost teplejší než v ČR, říjen bývá něco pod 20 až 15 a listopad kolem 10, největší rozdíl je ale ve sluníčku, to tu svítí pořád i když mrzne.

   Vymazat
  2. V Syracuse prý už minulý týden sněžilo, tak to jste to ještě stihli :-D

   Vymazat
  3. Tak to není nic divnýho, Syracuse je od nás něco kolem 440 km a je děsně blízko Kanady, takže tam mají mnohem chladněji než my tady u moře :-D

   Vymazat
  4. A kde jste byli v Upstate?

   Vymazat
 7. Jé, podzim v New Yorku je krásnej ♥. Ty barvy jsou nádherný, hezčí, jak tady v Česku, troufám si tvrdit :)..
  gingerjannie.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. krásně tady na podzim fakt je a myslím, že je to tím sluníčkem, že ty barvy září víc a pak je tu mnohem víc listnatejch stromů.

   Vymazat
 8. Napadá mě jenom jedno slovo - NÁDHERA. Krásné dny Věrka

  OdpovědětVymazat

Okomentovat