Náš první trek v Nepálu, Nagarkot-Namo Budha

Nepal_Nagarkot

Náš první nepálskej trek začal taxíkem směr Nagarkot, místo, ze kterýho jsou vidět Himaláje.  Tak mohli jsme to jít pěšky, ale zase jsme to nechtěli hned na začátku přepálit. Zvlášť když se vzalo v úvahu, že těch 25 km z Bachtapuru mělo převýšení něco přes 1000 metrů. Tak fyzičku jsme měli celkem nulovou, to zase jo.

Na Himaláje jsme oba byli natěšení jako blázen. Tajně jsem doufala, že uvidíme i Nangat Parbat, když o tom člověk slyší celý dětství, tak by to taky rád viděl no ne? Nagarkot, místo, ze kterýho jsou vidět Himaláje. Výhledy tam byly nádherný, člověk si připadal strašně malej. Hotel ve kterým jsme přespali se opravdu jmenoval výstižně "At the end of the universe" a opravdu se tak chvilkama člověk i cítil.

Himalaje_Nagarkot
Pohled na Himaláje 
Přivstali jsme si a viděli svítání. Ano, kýčovitě to vypadalo, ale jak to může bejt kýč, když to udělala příroda? 

Nagarkot_hotelové_prostěradla
Ručně praný hotelový prostěradla, to sluníčko to fakt vybělí
Po zhlídnutí svítání nad Himalájema, jsme se vypravili na náš první tréninkovej trek Nagarkot-Namo Budha s přespáním v Dhulikelu. Plán to byl dobrej, sice ten trek nebyl na mapě a nebyl zrovna vrchol turistický sezony, tudíž nikde nikdo, ale v hotelu nám řekli, že je to jednoduchý prostě rovnou po místní stezce a ztratit se nemůžeme.

Himalaje
První tibetský vlaječky
Tak nasnídali jsme se a vyrazili, teoreticky jsme měli do cíle dorazit kolem 4 odpoledne. Cesta to byla strmá, nahoru a dolů, většinou po stovkách schodů, který místní zdolávali s ovcí nebo rovnou celým dřevníkem na zádech, naše batohy, ale byly mnohem těžší než nějaká ovce. Sluníčko do nás pražilo a ztratit se opravdu nedalo v každé vesnici, kde jsme se jenom hnuli z cesty už na nás místní volali, že takhle ne a děti nás vedli za ruku a ukazovali ten správnej směr. Jen to jídlo, nějak jsme zapomněli na jídlo. Došli jsme hladový a unavení do Dhulikelu. Přespali a vydali se dál.

Ženy ve svátečním jdou na svatbu
Namo Budha je třetím nejposvátnější putním místem pro tibetské budhisty v Nepálu. Součástí Namo Budhy je i chrám a klášter Tranghu Tashi Yangtse, kde žije přes 250 mnichů. Podle mě rozhodně stojí za zhlídnutí už jenom vůli těm vlaječkám, pravejm tibetskejm modlitebním vlaječkám.

Z Namo Budhy jsme se rozhodli vyrazit autobusem směrem Kathamandu. Tak natrénováno jsme měli, svaly nám definitivně narostly, tak proč to hrotit.


Autobusovou cestu jsem si zkrátila výukou nepálštiny, čímž jsem bavila celej autobus tak moc, že jsem si tam našla kamarádku, která se se mnou ještě pořád kamarádí přes facebook. Mimochodem zjevně jsme byla talentovaná, protože stařík přes uličku se málem počůral smíchy. 

Takže Nepal ramroso..neboli Nepal je krásnej!

Klášter Thrangu Tashi Yangtse Komentáře

 1. Pěkný den, nádhera a krásné fotky! :) To jsou místa, kde se prostě zpomalí čas... :)
  Mějte se krásně, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, jsem ráda, že se oje fotky líbí. Nepál je opravdu zajímavé místo, ale má i stinné stránky o tom napíšu příště.

   Vymazat
 2. Nádhera. Vzpomínky na cestování vám navždy zůstanou. Je to něco, k čemu se člověk může stále vracet. Hlavně ale, když jsou fotky. Ty paměť pokaždé osvěží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně a k tomu je dobrý si psát i deník, to tu paměť osvěží ještě líp navzdory Amíkovu posmívání typu můj milý deníčku :-)

   Vymazat
 3. Naprostý skvost! Muselo to být dokonalý! Rozhodně mám tohle místo také na svém listu! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý to bylo, dokonalý nevím? MMyslím, že nic není dokonalý a NEpál má definitivně i stinnou stránku, ale to má každý místo. Definitivně doporučuju!

   Vymazat
 4. Byste mohli dělat s mužem pro cestovku. S Vašim textem a fotkama bych se tam vydala hned!
  Nádhera :-)
  Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, tak ráda se podělím a jsem ráda, že se to líbí!

   Vymazat
 5. Ještě nějaký cestopis prosím 😊

  OdpovědětVymazat
 6. Nádhera, děkuji za nakouknutí vašim putováním.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky

Pravidelní čtenáři