Přeskočit na hlavní obsah

Jak jsem se ocitla v New YorkuPo dvou letech známosti a měsíci odloučení jsem letěla za svym nastávajícím Amíkem. Dostala jsem k tomu povolení přímo od americký vlády a stala se ze mě pravá snoubenkyně vetřelkyně, dokonce jsem to měla i oficiálně potvrzený v pase a napsaný tak krásně anglicky jako opravdická allien finaceé. Málem jsem ten měsíc odloučení strávila v posilovně, aby ze mě byla Sigourney a kdyby náhodou juesej potřebovalo, tak že bych ty hnusný vesmírný obludy vyhnala.


Let jsem si náramně užila neb tehdy ještě český aerolinie nepřišly do krachu a já si mohla dávat český pivo co hrdlo ráčí a posilněna vidinou, že za oceánem českou plzničku nedostanu, jsem si jich dala nepočítaně, asi čtyři. Absolutně nevim co mě to tehdy napadlo, asi ty pověstný nervy nevěsty, protože jsem nějak zapomněla, že když po pivu bliju na pevnině, tak je logicky jasný, že to tak bude fungovat i ve vzduchu. A tak jsem strávila první část letu popíjením plechovkáčů a druhou na záchodě. Alespoň jsem neměla čas být nervózní.


Letiště JFK, vystála jsem si spokojeně frontu, abych zjistila, že my vetřelci musíme jít ještě dál, to asi aby jsme si to pořádně užili, pán celník měl vtipnou náladu, jen mě moc do smíchu nebylo. "Tak vy k nám jedete jako fianceé a kdepak máte toho vašeho snoubence." Já ještě s poměrně neustáleným žaludkem a k tomu mě dohnaly ty nervy, "Čeká na mě venku už asi tři hodiny." "Ha, ha, ha, tak to, aby na vás počkal slečinko.  To by se na vás za tu dobu taky mohl vykašlat a my bysme si vás tu museli nechat." Ha, ha, ha fakt vtipný jsem si odpověděla v duchu.


Amík tam byl a myslim, že měl i kytku, ale nějak si to nepamatuju úplně přesně. Amík řídil a ty bláho já se ocitla ve filmu. Všechno kolem bylo z nějakýho filmu. Jako voni tu fakt jezděj ty žlutá taxíky a tyjofka ty auta jsou fakt větší než v Evropě a ty jo, fakt jako jsou to jenom samý Amíci, tý jó támhle je Manhattan a tý jó Amík je fakt z Brooklynu a tý jó tohle jsem přesně viděl  ve filmu, počkej ty jóó. Do háje a já tady jako budu bydlet jo? A co tady, pro boha budu dělat?


Jako na Amíka a jeho Amíčtinu jsem byl zvyklá už v poho, ale tý jó jako tenhle týpek co na mě něco vyvalil, tak to se jako nechytám. A u tohohle taky ne. A jéžišmarjá, to je tak hustý a do háje my budem teď bydlet u tchána s tchyní, no tak to je teda děsná husťárna a já je viděla dvakrát no dobrý jako. Do prdele, to jsem si teda fakt dala.


Takhle nějak jsem se ocitla v New Yorku a stejně mi to pořád někdy přijde divný, že bydlím tady a že mini chlapík už teď rozumí anglicky jako česky, no hustý je to, hustý.

Komentáře

 1. Ježiš, tak to jsem se teď po ránu pobavila. Fáááákt hustý😀😀😀 Teším se na další story od vás😉

  OdpovědětVymazat
 2. Lol to je přesný popis toho, čemu se jinak říká suše kulturní šok :-D a jak sis zvykala dál?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No asi nějak tak, neboj napíšu jak to bylo se zvykáním dál, ale můžu říct, že po devíti letech tady a jedenácti s Amíkem už nejsem žádnej greenhorn :-D

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Takhle nějak se volí v Americe

Před devíti lety jsem se stala americkou občankou a tohle jsou moje třetí prezidentský volby. Pamatuju si taky ty první volby, který jsem si užila ne sice jako volič, ale ta párty na ulicích Brooklynu, kdy vyhrál Obama, tak to bylo opravdu krásný. Jak se tu vlastně volí? Pokud chce člověk volit v primárkách, tedy ve volbách kdy se volí budoucí kandidát strany na prezidenta, musí se zaregistrovat jako volič jedné ze dvou stran. Samozřejmě můžete zůstat jako nezávislý volič, ale odpadává vám tím právě ta šance na rozhodování, kdo bude kandidovat na prezidenta. Registrace u mě proběhla hodně jednoduše, v den, kdy jsem získala občanství, jsem dostala spolu s certifikátem i balíček "nového občana," kde byla i registrační karta.  Američané nevolí prezidenta přímou volbou na volbu prezidenta tu máme tzv. Electoral College a co to je? Elektorální college, tak to je taková parádní věc, která existuje snad jen v USA a taky mám pocit, že někdo jako elektor volil Karla IV jako císaře řím

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes

Život a rakovina

V prosinci to budou dva roky, co jsem si našla takovou kulatou bulku v prsu. V půlce ledna to budou dva roky, co jsem prodělala operaci. Na konci ledna to bude rok, kdy jsem naposledy seděla na křesle vedle hlavy mi bzučel motorek, který mi do žil vehnával infuze. Jsem v remisi. V prosinci to bude rok, kdy jsem se složila. Prostě jsem se jeden den ráno probudila a nebyla schopná souvislé myšlenky. Moje hlava fungovala mimo moje tělo. Pamatuju si, jak jsem v poledne stála u vody a poprvé mi hlavou proběhlo, že skok do vody by nebyl až tak špatným řešením. Odvrátila jsem pohled od vody, došla k lavičce, začala se chvět, správně navolit Amíka na telefonu se mi podařilo až na desátý pokus. Dali jsme si sraz u tchýně, bylo to pro nás oba nejrychlejší. Podle nejnovějších studií každá čtvrtá žena diagnostikovaná s rakovinou prsu trpí post traumatickým symptomem. Deprese jsou ještě častější. Naše tělo trpí chemickou nerovnováhou a pro mnohé z nás, je chemická nerovnováha ještě přidaná