Přeskočit na hlavní obsah

Catskills aneb dvě hodiny od New Yorku

Pohled_na_hory
Pohled na Catskills
Asi tak dvě hodinky jízdy autem od super uspěchanýho a šílenýho megaměsta New Yorku se nachází přírodní nádhera, úžasný hory jménem Catskills. Lingvisti pozor kočky se tam nezabíjejí, jméno pochází od původních holandských osadníků a neznamená zabíjení koček, ale kočičí potok. Taková malá holandská zrada pro anglicky mluvící.

Do Catskills se člověk dostane autem nebo autobusem docela v pohodě to se jede na sever po dálnici, doporučuju se zavřenejma okýnkama neb tchořů je všude hodně a nevím proč, ale na dálnici jsou fakt cítit, nedělám si legraci. Za Woddstockem se uhne doprava nahoru a už jste tam. Jo, přesně za tím Woodstockem, kde se měl konat nejslavnější koncert všech dob, ten se tam nekonal, protože místním se to nelíbilo a tak se Woodstock přesunul do města Wallkil a jméno Woodstock si nechal, jednak, asi aby se to nepletlo a pak podle pořádající agentury. Lidem to nevadí a tak se tam pořád dají najít batikovaný trička a původní hipíci, ale o tom jindy.

Zrovna v Catskills jsme před dvěma lety zahlídli poprvý medvědici s medvídětem. Klika, že to bylo z auta a klika, že to byla medvědice hnědá, protože to víme úplně přesně jak se zachovat v případě setkání se s hnědým medvědem. To je úplně jednoduchý má se vlastně dělat všechno co takovej hnědej medvěd neumí. Takže zásadně se má běžet z příkrýho kopce dolů, pokud není kopec po ruce má se vylízt na strom, protože to taky narozdíl od grizzlyho neumí. No je taky možný, že je to naopak a v tom případě jsme v háji. Pokud to shrnem je lepší si toho medvěda prohlížet takhle za jízdy z auta.

Do Catskills taky jezdíme v létě stanovat a v zimě lyžovat. Je fakt, že Amík to s tím lyžováním nepřehání a nějak se do toho nemůže dostat. Má něco proti padání, padavka jeden. Ale domluvili jsme se, že letos začnem, já, učit mini chlapíka, cha, tak to se bude muset poddat i Amík. My mu to ještě ukážem jak se jezdí na lyžích.

Newyorčani až tak na lyžování nejsou jak dokládá i to, že tyhle parádní hory mají jenom dvě větší lyžařský centra, pro mě je to fakt divný, hory větší než Krkonoše a sjezdovek míň než ve Špindlu. Je fakt, že jsou teda delší, ale stejně.

Zrovna v Catskills jsme začali naši letošní dovolenou jízdou sedačkový lanovky, kam se tak tak dostal výškově i mini chlapík. Ano, náš malej kluk se vezl poprvý lanovkou a my jsme zjistili, že má přeci jen nějakej ten pud sebezáchovy, protože se za celou tu dlouhou jízdu ani nehnul.

Klasicky jsme viděli setkání veteránů, myslim tim auta, ne vojáky. Nevim proč, ale už druhej rok jsme tak náhodně zahájili naši dovolenou.

Pohled_ze_sedačky_Catskills
Sedačka byla vysoko, fakt že jo

Rodina_na_sedačce_Catskills
Ani se nehnul a tu pusu taky nezavřel
Lanovka
Pohled na městečko Windham, stát New York

Catskills
Catskills v letní paráděMini chlapík se v přírodě radujeOlympiáda v plnym prouduKomentáře

 1. Ty jo, to je paráda! Jednoi bych se tam za velkou louži ráda podívala fakt. Jen teda asi bych nepřežila ten let, šíleně se bojím :-D
  A fakt ty kopce vypadají trochu jak u nás, takové milé kopce ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jsi odvazna,zes nechala J. jen tak na volno :-) :-) ja prvni jizdu na lanovce prtouse radsi nacpala do manducy.....taky se ani nehnul.pri nastupu hned usnul :-) :-) :-) my,co tady v Praze a okoli vidame medvedy kazdy den zase vime,ze se ma delat mrtvej :-) :-) asi tak uzitecny pro me jako vylezt na strom :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsi odvazna,zes nechala J. jen tak na volno :-) :-) ja prvni jizdu na lanovce prtouse radsi nacpala do manducy.....taky se ani nehnul.pri nastupu hned usnul :-) :-) :-) my,co tady v Praze a okoli vidame medvedy kazdy den zase vime,ze se ma delat mrtvej :-) :-) asi tak uzitecny pro me jako vylezt na strom :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes

Život a rakovina

V prosinci to budou dva roky, co jsem si našla takovou kulatou bulku v prsu. V půlce ledna to budou dva roky, co jsem prodělala operaci. Na konci ledna to bude rok, kdy jsem naposledy seděla na křesle vedle hlavy mi bzučel motorek, který mi do žil vehnával infuze. Jsem v remisi. V prosinci to bude rok, kdy jsem se složila. Prostě jsem se jeden den ráno probudila a nebyla schopná souvislé myšlenky. Moje hlava fungovala mimo moje tělo. Pamatuju si, jak jsem v poledne stála u vody a poprvé mi hlavou proběhlo, že skok do vody by nebyl až tak špatným řešením. Odvrátila jsem pohled od vody, došla k lavičce, začala se chvět, správně navolit Amíka na telefonu se mi podařilo až na desátý pokus. Dali jsme si sraz u tchýně, bylo to pro nás oba nejrychlejší. Podle nejnovějších studií každá čtvrtá žena diagnostikovaná s rakovinou prsu trpí post traumatickým symptomem. Deprese jsou ještě častější. Naše tělo trpí chemickou nerovnováhou a pro mnohé z nás, je chemická nerovnováha ještě přidaná

Maršmeloun nebo že by Marshmallow? Každopádně Amerika je definitivně sladká

Nikdy nejsi dost stará na to, abys ochutnala pravý americký smores...ps mami nejsi stará to je jasný, to je jenom takovej nápis, chápeš?! Někdy je to skvělý vidět jak rozdílně jsme s Amíkem vyrůstali. Tak třeba takový rozdělaný oheň u Amíka jasně evokuje chuť na maršmelouny, zatímco já bych spíš hledala nějakou tu uzeninu. Jediný na čem se perfetkně setkáme je hledání klacků a špachtlí. Až do tohohle léta jsem tak nějak nedokázala setřást tu chuť takovýho toho těsně porevolučního maršmelounu, který nám kupovala babička. S bráchou nám dodnes naskakuje husí kůže při vzpomínce na babiččin hlas: "Hádejte, co jsem vám přinesla? To jak vám to tak strašně chutná." Absolutně nechápu, proč a kdy přesně se babička rozhodla, že nám maršmelouny děsně chutnají a že se bez nich absolutně neobejdem. A tak zatímco si Amík užíval nad ohněm opékaných maršmelounů s čokoládou, já olizovala z prstů pachuť prášku, do kterého byly ty naše maršmelouny zabalené a zoufale se dohadovala s bráchou