Přeskočit na hlavní obsah

Pohankový karbanátky s kyselým zelím aneb naše ukrutně zdravý jídlo


Pohankový karbanátky se špenátovým salátem

Ano, už je to tak. Rozhodla jsem se přidat sem pár receptů z našeho ukrutně zdravýho jídelníčku. Netajím se s tím, že od mýho nálezu rakoviny prsu jsme překopali naši stravu. Třeba to nemá žádnej vliv, já ale věřím tomu že má a jak je známo, když se tomu věří, tak se k tomu přidá i ten placebo efekt a navíc mě osobně to dává pocit určitý kontroly nad mým tělem. No a pak je tu ještě jedno obr plus budeme děsně fit. A až na tu malou rakovinu jsem v životě nebyla tak zdravá jako teď.

Pohanka

Pohankový karbanátky s kyselým zelím jsou tak strašně dobrý, že je s chutí jí i moje máma a to tam není ani kousek masa, dokonce jsou smažený na olivovým oleji a vůbec ne na škvarkách ani sádle.

Co potřebujeme:
1. Lámanou pohanku,
2. Kyselý zelí
3. Vajíčko
4. Mouku, používám špaldovou
5 Olivovej olej nebo klidně kokosovej, to je taky děsně dobrý

Lámanou pohanku vaříme dvě minuty nebo i tři, když vařím já, tak se na čas nedívám, Amík by to řekl přesněji. Přiklopíme a necháme tak 20 minut dojít. Uvařenou pohanku necháme trochu vychladit, pak do ní zamícháme vajíčko, mouku a kyselý zelí, podle chuti, vodu z něj ale vymačkáme. Osolíme. Na pánvi rozpálíme olivovej nebo kokosovej olej a smažíme do zlatova.

Uvařená pohanka

Salát:
1. Listy špenátu
2. Avokádo
3. Rajče
4. Cibule
5. Feta sýr

Pokud salát připravujete jako Amík, doba trvání bude tak cca 25 minut, ono než se to nakrájí na ty malinkaté kousky a než se to všechno opláchne..pokud jako já, za pár minut máte salát i s omytím, je ale fakt, že ty Amíkovy malé kousky vypadají tak nějak líp.



Tak a to je celý, není to nic těžkýho, ač Amíka by z tohohle receptu polilo,.Nikde žádný přesný váhy, míry, nikde žádnej přesnej čas smažení. Ano, dostala jsem se na úroveň receptu svý mámy: "Až to bude takový správný na pohmat, tak můžeš začít píct."  A nebo její mámy, teda mojí babičky:"Droždí tam přidej ať to dobře nakyne." No tak, to abych se přiznala jsem ještě nezvládla ani náhodou.





Komentáře

  1. Super inspirace... :) Díky! :)
    Hezké dny, Peťka :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A myslím, že to zvládneme i bez těch přesných mír! :D

      Vymazat
  2. Vypadá to chutně a já vařím podobně bez přesných mír :-) Za ta léta už člověk ví, ale pak je problém odpovědět dceři, když žádá nějaký recept, a mami, kolik přesně :-) Hezké dny.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To jsem ráda, že nejsem sama, mě to vážení strašně nebaví :-D

      Vymazat
  3. Hodně věcí se prostě ani zvážit nedá :-)
    Vypadá to moc dobře!
    Jarka

    OdpovědětVymazat
  4. Jo, tak já jsem spíš jako tvůj muž, nemohl by nám sem ten recept napsat i on :D.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bohužel to vařím já :-D Ale není to těžký, jeden hrníček pohanky, to uvaříš ve dvakrát tolik vodě, jedno vajíčko, zelí tak podle chuti..půlku sáčku, toho velkýho a mouku, tak to aby ti to drželo dohromady..doufám, že je to trochu lepší popis :-D

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Rakovina je tak ošklivý slovo

Den poté V sobotu, 17. prosince sněží, venku je bílo, hraju si s mini chlapíkem ve sněhu. Je jeden den, od tý chvíle co jsem byla diagnostikovaná s rakovinou prsu. Sněží a sněží. Jsem absolutně vyšťavená, to samý Amík, jen mimi chlapík si hraje a chechtá se. Ne, nebudu si hrát na silnou a frajerku a tvrdit, že tenhle den nebo ten další byl jednoduchej. Zhroutila jsem se? Asi jo. Moc si toho nepamatuju snad jen, že se ve mně otevřela taková černá díra a já nevěděla jak jí zavřít. Netrvalo to dlouho, jen hodinu, dvě a pak absolutní vysílení. Brečela jsem. Brečela jsem dvakrát nejdřív kvůli tomu anglickýmu slovu "cancer." Den na to, jsem si to řekla česky :"Já mám rakovinu. Rakovinu. Mám rakovinu." To mě položilo znova. Hurá a sláva měla bych oslavovat, že se můj mozek rozděluje na dvě poloviny na tu anglicky mluvící a na tu českou. Jsem bilingvní je to oficiální. Tchán s tchyní nakoupili, uvařili. Tchyně u nás spala. V neděli večer jsem se rozhodla, že to...

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti ...

První rande s chemoterapií

V pátek jsem měla svoje první rande s chemoterapií. Jak už to bejvá někdy se rande vydaří a někdy zase ne. U mě to definitivně láska na první pohled nebyla, myslím, že ani ten druhej pohled to tak nějak nespraví, ale naše dočasný skoro přátelství půjde. Musím se přiznat, že po tom prvním zavolání, kdy mi oznámili, že mám rakovinu, jsem odmítla jednat po telefonu s doktorama a tohle všechno přenesla na Amíka. Amík se teda stal mým styčným důstojníkem a tak to byl on, kdo zvednul v lednu telefon a dozvěděl se, že budu muset podstoupit chemoterapii. Chudák opravdu se snažil to podat dobrým způsobem. "Hele mám pro tebe dobrou a blbou zprávu, ale ta blbá je jenom dočasná. Prostě krátkodobě to bude na hovno, ale douhodobě skvělý vyhlídky!"Snaha o bezstarostnej tón zněla poněkud křečovitě, ale i tak se počítala. V pátek 10. února přišlo na řadu to krátkodobý období na hovno. Koneckonců jde jenom o 12 tejdnů a 12 kol chemoterapie. Takže jsme předali mini chlapíka...