Přeskočit na hlavní obsah

Randění s chemoškou? A mám to za pár


Tak už to mám za pár. Doslova! Zbývá mi jen dvě rande a bude to. Řekla bych to to letí, ale to bych kecala. Mám pocit, že naopak tohle randění s chemoškou je jedno z nejdelších v historii.

Schůzky to byly, ne neřeknu hezký, ale ucházející, problém je, že ta novota se už trochu obnosila. Dokonce i ty děsně dramatický fotky z našich schůzek už nevypadají tak dramaticky. Naše sezení se prostě stala rutinou. Už to holt není co to bejvalo a tak si myslím, že je největší čas přestat. Lidi mě politovali, brácha se pozvracel, máma udělala kotle zelňaček, tchyně navařila tolik jídel, že nám mrazák praská ve švech a tak už jenom kvůli tomu je čas odejít. Ne, nechválím dne před večerem, přeci jenom dvě sezení mě čekají, ruce si pořád ještě meju při každý příležitosti do metra občas nosím roušku. Nechci, aby se mi to poslední rande oddálilo, ani o den.Jak je vidět jsem u konce, dokonce i vlasy mi začaly růst. Nejdřív se to projevilo obočím, hlavně tam, kde ho teda nechci a pak najednou přišla máma a našeně mi řiká: "Hele, tobě normálně začínají růst vlasy! A taky tam, kdes je předtím neměla." Paráda budu vypadat jako Brežněv namíchanej s šimpanzem, vlasy srostlý s obočím, přes jehož houšťku neuvidim. Což o to, to se ještě dá, zvlásť pokud ten vlasovej porost bude kudrnatej, ale čeho se bojím to jsou nohy. Když vezmu v úvahu, že ty slíbený chlupy na nohou měly opadat a držely celou dobu, se teda už teď bojím, co z toho bude.

Můj páteční program pomalu končí, no a tak jsem se rozhodla si to trochu protáhnout a minulej tejden začala s akupunkturou, která mi bude léčit následky mejch randíček. Teda tak zní plán. Akupunktura má prej zlepšit všechny moje dosavadní neduhy. Nespavost, smrtelná únava, brnění jazyka, nechutenství a neuropatie teda necitlivost a brnění konečků prstů u rukou a nohou, tak s tímhle vším akupunktura perfektně zatočí jen to bude chvilku trvat, prej. No podle výsledků mý první akupunktury to bude hračka smrtelná únava byla horší než kdy předtím a stejně tak i brnění a necitlivost prstů o chuti k jídlu ani nemluvím. Je to jasný, budu těch sezení ještě několik potřebovat a doufám, že mi dají víc jehel, těch 19 nevypadá tak efektně jak jsem doufala.


Jedno bude Amíkovi chybět a to je to kafe zadarmo z automatu, to tam dělají fakt dobrý. Jo mě chybět nebude, já si tma několikrát dala kapučíno a teda když si na to jenom zvpomenu tak se mi dělá šoufl. Možná to bude i tím, že jsem si to kapučíno dávala během chemošky. Kdyby někdo takhle náhodou měl někdy z nudy nutnost jít na chemoterapii, tak rozhodně kapučíno k tomu nepopíjet! To je jedna z mejch rad a doporučení!

Na svoje poslední dvě rande jdu zvesela, teda pokud mi ta akupunktura nepomůže tak tam spíš pojedu v posteli, protože to vstávání jde po ránu čím dál tím hůř. Jo a na poslední sezení máme v plánu bouchnout šáňo. Samozřejmě ho přinesem zabaelý v hnědým papírovým sáčku, přeci jen jsme v Americe a teda nechtěla bych bejt zavřená za veřejný pohoršení.

Komentáře

 1. Věřím, že akupunktura pomůže. Mám s ní jen dobré zkušenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tomu taky věřím, jsme jen zvědavá, kdy uvidím ty výsledky. Bylo mi řečeno, že to chce minimálně šest sezení.

   Vymazat
 2. Jsou dobrá... Držím palce pořád... Na ty vedlejší účinky chemoterapie by to chtělo sehnat medicinální marihuanu, nemáš možnost?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! Hele možnost mám, ale teď do toho nejdu, musím si to nejdřív pořádně prostudovat, protože co jsem lehce nahmátla, tak moje estrogen pozitivní rakovina se s medicinální marihuanou moc neshoduje, já teď potřebuju hormony potlačit, ale chci se na to podívat blíž ať vím.

   Vymazat
 3. Skvělý, že je to u konce a zvládla si to úžasně. Teď už bude jen líp.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ještě mám ty dvě, ale to je jak nic. Děkuju za chválu, já vlastně nic nezvládala, já jenom seděla :-D Ale překvapila mě doktorka, která mi říkala, že to hodně lidí nedá do konce. Já žiju s pocitem, že když se řekne 12 tak kvůli něčemu to prostě je.

   Vymazat
 4. Jsi pašák. Myslím na Tebe. Když jsem začala s chemoškou , řekla mi sestřička, ať si po celou dobu nedávám nic, co mám ráda. Ať jídlo, pití, vůně, mýdlo, oblečení. Stane se poté nezapomenutelnou součástí oné doby. Měla pravdu. Dodnes nemohu cítit heřmánkové mýdlo, které jsem do té doby zbožňovala. Nějak si to mozek vepsal do nesmazatelné paměti....Pá Věrka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, máš úplnu pravdu to kapučíno jenom napíšu to slovo a dělá se mi špatně nebo vejdu do místnosti, kde jsme měla alergickou reakci na taxol a je mi špatně od žaludku a taky nemůžu pěnu do koupele, kterou používám, když je mi na nic. Mozek je fakt neuvěřitelnej.

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Děkuju moc, hele za chvilku je můžeš pustit :-D Budu mít totiž pauzu měsíc mezi léčbama :-D

   Vymazat
 6. Klobouk dolu! Za tu statecnost,nadhled a HUMOR. Nikdy bych nečekala,ze se u clanku o rakovine a chemosce i pobavim... Drzim moc palce!At je to brzy za tebou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No řeknu ti někdy je to opravdu maso, ale z 99 procent se snažím dívat na věc pozitivně a nad tím jedním procentem raději nehloubat...díky moc...tenhle pátek je moje poslední!

   Vymazat
 7. Jako policistka musím být v práci neustále ve střehu, často nám na noční hlídce volají vysílačkou a musíme rychle jednat. To mi způsobilo problémy s nespavostí, nemohla jsem spát 3x týdně. Vše rychle vyřešily produkty firmy www.cibdol.cz, díky kterým mám o mnoho lepší spánek.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bakhtapur aneb první dny v Nepálu

Bakhtapur Naše nepálský dobrodružství jsme měli fakticky skvěle vymyšlený. Neb plánování je naší silnou stránkou, jediný co jsme měli věděli, bylo to, že se chceme aklimatizovat v menším městě a ne se hned vrhnout do víru velkoměsta Kathmandu. A tak jsme si předplatili malej, ale podle průvodce a recenzí naprosto skvělej rodinej B&B ve městě Bakhtapur. Ubytování nám taky nabídlo vyzvednutí na letišti. V Kathmandu jsme přistáli navečer. Prošli jsme imigračním, dostali do pasu krásný víza a teď co. Někde tam venku měl stát někdo, kdo nás má dovízt do hotelu. Jen jsme prošli branou sesypala se na nás hromada lidí. "Ne, my víme, kam jdeme. Děkujem, nechcem." Snažíme se oba vystupovat děsně sebevědomě, ale netušíme. Konečně Amík spatřil v davu toho někoho. Pán mává cedulí. Paráda. Vzládli jsme to. Sedíme v dodávce, jedem...někam. Občas se ze tmy vynoří auto, cyklista, motorka, jinak tma. "Hele, myslíš si, že nás vezou do toho našeho hotelu viď?" Napůl žertovně

Jak jsme prali aneb život klasickýho newyorčana

Klasická prádelna zevnitř Občas mívám takovej moment, na kterej se pak dívám zpětně a řikám si: "Pane bože, já jsem byla takovej vůl!" Je to většinou moment, kdy mi ostatní kolem tvrdí, že to co tvrdim je hovadina, ale já si stojím za svym a vím, že mám pravdu. No a pak si na ten moment vzpomenu a je to tady. Jeden takovej moment si úplně jasně pamatuju. Tchýně, kromě toho, že na první pohled nenáviděla náš byt ještě měla chytrý otázky jako: "A kde tady budete prát? Čekáte dítě a až se narodí, tak budete prát pořád!" Já i Amík:" Hele to je v klidu prádelna je tady za rohem." Já ještě dodávám s takovym tim super pocitem hrdinky filnu: "Aspoň konečně budeme žít jako pravý newyorčani!" Ten znechucenej výraz, kterej na mě hodila tchýně, vypovídal za všechno. Já byla takovej vůl!!!!! Když jsem nadšeně oznámila svojí mámě, kde budeme bydlet, tak její první otázka kupodivu směřovala k praní. "Hele až se malej narodí, tak budeš prát, kde? &

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes