Přeskočit na hlavní obsah

Léčba jede dál


tamoxifen
Tak takhle mi o Halloweenu narostly vlasy
Jo přesně ještě pořád se léčím, přiznám se otevřeně, že na tuhle nemoc se taky můžu vysrat, protože mě to už vážně přestává bavit.

Mám za sebou dva měsíce tamoxifenu, jedno jeho týdenní vysazení a opožděnou reakci na moni biologickou léčbu. Já jsem vždycky věděla, že nejsem nejrychlejší, ale mít reakci na bio léčbu v říjnu, když ji beru od února, tak tohle asi trhá rekordy. To je dokonce mnohem pomalejší než, když mě napadlo řešení desetiminutovky za půl hodiny. 

Moje bio léčba spočívá v kapačce jednou za tři týdny, měla bych to ukončit, někdy v lednu, doufejme tedy. No a takhle na začátku října si sedím v křesle, kapačka vesele kape, zvednu se a jdu domů. Druhý den ve 3 odpoledne si řikám:"sakra leze na mě chřipka." V půl čtvrtý si řikám:"Tak to je nějaká rychlá chřipka." No a v 6 už mi bylo tak blbě, že jsem sotva lezla a neříkala jsem si nic. Celou noc jsme měla horečky a bylo mi docela hodně blbě. Ráno jsem se vzbudila a nic. Napadlo mě, že to asi chřipka nebyla, ale místo toho reakce. "Ehm, tohle se moc často nestává, že by pacient dostal reakci takhle pozdě během léčby." povídá mi moje doktorka. "Každopádně to definitivně reakce byla. Vaše tělo už to zjevně moc nebaví." No kdyby jenom moje tělo, povídám si v duchu já. "Na další infůzi vám nasadíme steroidy a ty reakci zamezí." Slibovala moje doktorka.

dýně

Ehm, už jste někdy byli na kokainu? Pokud ano, víte jaký to je, být na steroidech. Po další kapačce jsem vyšůrovala dům, uklidila zahradu, vyprala a vyžehlila všechno prádlo, vydlabala dvě dýně a to i přes mini chlapíkovu pomoc. Uvařila dýňovou polívku, upekla kuře a pořád jsem nemohla sedět v klidu. Už teď se třesu, co všechno udělám za týden neb steoridy mám teď slíbené do konce bio léčby.

K dobrodružství s bio léčbou od konce září přibylo i dobrodružství s tamoxifenem, tedy hormonálním blokátorem, díky kterému teď vím jak je 99 letým babkám, když ráno vstávají, že kostí a kloubů v těle, které můžou bolet je hodně až moc a že návaly horka opravdu prohřejí. Za všechny tyhle postřehy jsem tamoxifenu velice vděčná. A ano, také na něj jsem měla reakci, to když jsem hodinu koukala před sebe a nemohla se soustředit ani na to, abych řekla, jak se jmenuji a z očí mi tekly samopádem slzy o sto šest. "Já jsem tě nechtěla takhle dopředu strašit," povídá mi tchýně, která prodělala deset let tamoxifenu a už je 23 let z rakoviny venku. "Mě tehdy vezli pohotovostně k psychologovi, protože si myseleli, že mám nebezpečně silnou depresi. No trvalo mi to, tak těch 6 měsíců než se mi to urovnalo." Jsem ráda, že mě tchýně varovala, opravdu jo. Jak to zatím vypadá jednoho se na tamoxifenu bát nemusím a sice toho, že bych ztloustla. Slyšela jsem úplně hororový příběhy o ženách, které během roku ztloustly dvacet, třicet kilo. Tak mě díky tamoxifenu pořád bolí žaludek ať do něj dám co dám, takže tloustnutí se u mě nekoná. Jupí, jdu napsat do australskýho vogue, že měli pravdu taková rakovina prsu je opravdu skvělá dieta a funguje perfektně!

Jen jedno bych chtěla, přála bych si, aby mi přestaly vhrkávat slzy do očí při koukání se na Hasiče Sama. To už je přeci jenom přes čáru, když si musím tajně otírat oči pokaždý, kdy Hasič Sam zachrání Normana Preisse z nějaký patálie. No a kdyby tohle bylo moc veliký přání, tak bych si aspoň přála, aby se mini chlapík přestal dívat na Hasiče Sama, nebo se na něj díval jenom někdy. Asi si napíšu Ježíškovi.

Moje léčba se podobá ale fákt hodně dlouhý jízdě na toboganu. Teď mě napadlo, že to asi není moc optimistický, když je ta jízda na toboganu vlastně pořád dolů...no já to pořád dolů nevidím, ale ty ukrutný zatáčky tam teda jsou to jo!

halloween_brooklynKomentáře

 1. Aničko, musím přiznat, že holá hlava ti sluší víc než ta blond :-) A držím palce do dalšího boje. Jsi statečná a nedivím se, že už tě to sere. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju...a s těma krátkýma vlasama se cítím líp :-)

   Vymazat
 2. Aničko, moje kamarádka bojuje s rakovinou už hodně let a její boj je bohužel u konce, akorát oslavila kristovky. Je to nefér.... Tobě držím palce a přeji hodně sil. Už aby to bylo za tebou/vámi. A s těma krátkýma jsi fakt víc šik:-).

  Měj se krásně!
  papa ByGabra

  http://www.bygabra.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě strašně mrzí !! Je to nefér úplně strašně a nedá se proti tomu nic dělat akorát tak řvát nebo kopat a někdy to i pomůže!
   A děkuju mě se ty krátký vlasy taky nějak víc líbí nechávám si je :-)

   Vymazat
  2. To věřím, alespoň trošku se vyvztekat viď...

   Vymazat
 3. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Výměna kdekoli Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Takhle nějak se volí v Americe

Před devíti lety jsem se stala americkou občankou a tohle jsou moje třetí prezidentský volby. Pamatuju si taky ty první volby, který jsem si užila ne sice jako volič, ale ta párty na ulicích Brooklynu, kdy vyhrál Obama, tak to bylo opravdu krásný. Jak se tu vlastně volí? Pokud chce člověk volit v primárkách, tedy ve volbách kdy se volí budoucí kandidát strany na prezidenta, musí se zaregistrovat jako volič jedné ze dvou stran. Samozřejmě můžete zůstat jako nezávislý volič, ale odpadává vám tím právě ta šance na rozhodování, kdo bude kandidovat na prezidenta. Registrace u mě proběhla hodně jednoduše, v den, kdy jsem získala občanství, jsem dostala spolu s certifikátem i balíček "nového občana," kde byla i registrační karta.  Američané nevolí prezidenta přímou volbou na volbu prezidenta tu máme tzv. Electoral College a co to je? Elektorální college, tak to je taková parádní věc, která existuje snad jen v USA a taky mám pocit, že někdo jako elektor volil Karla IV jako císaře řím

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes

Život a rakovina

V prosinci to budou dva roky, co jsem si našla takovou kulatou bulku v prsu. V půlce ledna to budou dva roky, co jsem prodělala operaci. Na konci ledna to bude rok, kdy jsem naposledy seděla na křesle vedle hlavy mi bzučel motorek, který mi do žil vehnával infuze. Jsem v remisi. V prosinci to bude rok, kdy jsem se složila. Prostě jsem se jeden den ráno probudila a nebyla schopná souvislé myšlenky. Moje hlava fungovala mimo moje tělo. Pamatuju si, jak jsem v poledne stála u vody a poprvé mi hlavou proběhlo, že skok do vody by nebyl až tak špatným řešením. Odvrátila jsem pohled od vody, došla k lavičce, začala se chvět, správně navolit Amíka na telefonu se mi podařilo až na desátý pokus. Dali jsme si sraz u tchýně, bylo to pro nás oba nejrychlejší. Podle nejnovějších studií každá čtvrtá žena diagnostikovaná s rakovinou prsu trpí post traumatickým symptomem. Deprese jsou ještě častější. Naše tělo trpí chemickou nerovnováhou a pro mnohé z nás, je chemická nerovnováha ještě přidaná