Přeskočit na hlavní obsah

Po radiaci...a léčba jede dálJsem teď v období po radiaci, pane jo, to to zní krásně. Jsem ozářená země s nebezpečným radiačním znamením vznášející se nad hlavou. Ne, není to vidět, v noci nesvítím a ani nehoukám při projití anti radiačním detektorem.

Moje tělo se jen pomalu vzpamatovává z té intenzivní části léčby. A ano, měli pravdu ti, co tvrdili, že post radiační únava se dostává na vrchol dva až tři týdny po ukončení radiace. Bohužel člověk netuší, kdy na něj ta únava přijde a když přijde, tak to stojí za to. Ten pocit, že nemůžu únavou mluvit a cesta na záchod se tak stává menší válkou těla s hlavou: "Fakt potřebuješ teď zrovna čůrat? Nemohlo by to počkat, tak pět, čtyřicet minut?" Ptá se hlava těla. Spaní nezabírá, sezení nezabírá.  Kafe piju po litrech a přemýšlím nad několika čárama kokainu. Vždyť není nic víc sexy než si šňupnout ze srolovaný dolarovky a budu jako z Pulp Fiction.

Co mi pomáhá je moje snaha rozhejbat svoje tělo. Ob den vyrážím na kole se zátěží v podobě mini chlapíka. To dítě už má skoro váhu pytle s pískem, jen je s ním mnohem větší legrace. "Jen cvičte čím víc tím rychleji se vaše tělo vzpamatuje z léčby." Zní mi v hlavě při funění do kopce slova mojí doktorky. "Mamá stop, red light," upozorňuje mě zezadu dětský hlásek. Moje tělo se hojí. A pomáhá k tomu nejen ten pohyb, ale i ten mluvící pytel písku.


Z radiační nálože se pomalu dostávám. Moje prso vypadá jako bych si ho úmyslně opalovala do čtverečku. Mohla bych teď jít haute cotoure přehlídku, vždyť ty tělesné anomálie jsou tak v kurzu! Úplně to vidím, ten model!
Moje prso se hojí, hojí se i uvnitř a občas třeba po ráně dřevěnou kostkou nebo plechovým autíčkem to fakt bolí hodně.

Ta nejintenzivnější část léčby je opravdu za mnou. Co mi zbývá? Tak jenom dokončení biologické léčby, kdy si jednou za tři týdny jdu sednout do svýho oblíbenýho křesla na infúzní stanici. Ta půlhodinová kapačka mě už nerozhodí, stejně to mám jenom do ledna. Ano, vychází mi to na rok to kapání a ten graf, kterej mi před začátkem chemoterapie nakreslila doktorka na papír, dostal ale úplně jinej rozměr. Nějak to z toho křesla po sedmi měsících kapání začíná vypadat jinak, tak trochu dlouze.

Moje kapačka má jeden skvělý vedlejší účinek. Pokaždý tak týden po použití vypadám jako puberťačka neb se můj krásný obličej obsype beďary. No není to paráda být takhle i po tolika letech ve spojení se svým pubertálním já? Jednou za tři týdny se tak omladím, že mě nechtějí pouštět do barů a vyhazovači nevěřícně koušou do mého řidičáku a zkoušejí tak jeho pravost. Klika, že newyorští důchodci nejsou tak drsní jako ti pražští, jejich nesmělost mě ušetřila nejednu ránu holí jako náhodnému zástupci naší nevychované mládeže.

Léčba pokračuje....
Komentáře

  1. Tvůj optimismus se mi fakt líbí!!! Myslím, že to je tvá nejlepší terapie. :-) Měj se krásně, Ivana.

    OdpovědětVymazat
  2. Já si tu poprskala dítě! Ale jsem ráda, že Ti ten humor zůstal. 😉
    A mimochodem, vůbec tu nejsou fotky s parukama, nosíš je vůbec? Já bych se na to vykašlala. Krátký vlasy Ti opravdu seknou a vypadáš v nich víc sexy než Halle Berry (alias Halí Belí, jak by řekl můj malej synovec) ☺️

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Takhle nějak se volí v Americe

Před devíti lety jsem se stala americkou občankou a tohle jsou moje třetí prezidentský volby. Pamatuju si taky ty první volby, který jsem si užila ne sice jako volič, ale ta párty na ulicích Brooklynu, kdy vyhrál Obama, tak to bylo opravdu krásný. Jak se tu vlastně volí? Pokud chce člověk volit v primárkách, tedy ve volbách kdy se volí budoucí kandidát strany na prezidenta, musí se zaregistrovat jako volič jedné ze dvou stran. Samozřejmě můžete zůstat jako nezávislý volič, ale odpadává vám tím právě ta šance na rozhodování, kdo bude kandidovat na prezidenta. Registrace u mě proběhla hodně jednoduše, v den, kdy jsem získala občanství, jsem dostala spolu s certifikátem i balíček "nového občana," kde byla i registrační karta.  Američané nevolí prezidenta přímou volbou na volbu prezidenta tu máme tzv. Electoral College a co to je? Elektorální college, tak to je taková parádní věc, která existuje snad jen v USA a taky mám pocit, že někdo jako elektor volil Karla IV jako císaře řím

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes

Život a rakovina

V prosinci to budou dva roky, co jsem si našla takovou kulatou bulku v prsu. V půlce ledna to budou dva roky, co jsem prodělala operaci. Na konci ledna to bude rok, kdy jsem naposledy seděla na křesle vedle hlavy mi bzučel motorek, který mi do žil vehnával infuze. Jsem v remisi. V prosinci to bude rok, kdy jsem se složila. Prostě jsem se jeden den ráno probudila a nebyla schopná souvislé myšlenky. Moje hlava fungovala mimo moje tělo. Pamatuju si, jak jsem v poledne stála u vody a poprvé mi hlavou proběhlo, že skok do vody by nebyl až tak špatným řešením. Odvrátila jsem pohled od vody, došla k lavičce, začala se chvět, správně navolit Amíka na telefonu se mi podařilo až na desátý pokus. Dali jsme si sraz u tchýně, bylo to pro nás oba nejrychlejší. Podle nejnovějších studií každá čtvrtá žena diagnostikovaná s rakovinou prsu trpí post traumatickým symptomem. Deprese jsou ještě častější. Naše tělo trpí chemickou nerovnováhou a pro mnohé z nás, je chemická nerovnováha ještě přidaná