Přeskočit na hlavní obsah

Po radiaci...a léčba jede dálJsem teď v období po radiaci, pane jo, to to zní krásně. Jsem ozářená země s nebezpečným radiačním znamením vznášející se nad hlavou. Ne, není to vidět, v noci nesvítím a ani nehoukám při projití anti radiačním detektorem.

Moje tělo se jen pomalu vzpamatovává z té intenzivní části léčby. A ano, měli pravdu ti, co tvrdili, že post radiační únava se dostává na vrchol dva až tři týdny po ukončení radiace. Bohužel člověk netuší, kdy na něj ta únava přijde a když přijde, tak to stojí za to. Ten pocit, že nemůžu únavou mluvit a cesta na záchod se tak stává menší válkou těla s hlavou: "Fakt potřebuješ teď zrovna čůrat? Nemohlo by to počkat, tak pět, čtyřicet minut?" Ptá se hlava těla. Spaní nezabírá, sezení nezabírá.  Kafe piju po litrech a přemýšlím nad několika čárama kokainu. Vždyť není nic víc sexy než si šňupnout ze srolovaný dolarovky a budu jako z Pulp Fiction.

Co mi pomáhá je moje snaha rozhejbat svoje tělo. Ob den vyrážím na kole se zátěží v podobě mini chlapíka. To dítě už má skoro váhu pytle s pískem, jen je s ním mnohem větší legrace. "Jen cvičte čím víc tím rychleji se vaše tělo vzpamatuje z léčby." Zní mi v hlavě při funění do kopce slova mojí doktorky. "Mamá stop, red light," upozorňuje mě zezadu dětský hlásek. Moje tělo se hojí. A pomáhá k tomu nejen ten pohyb, ale i ten mluvící pytel písku.


Z radiační nálože se pomalu dostávám. Moje prso vypadá jako bych si ho úmyslně opalovala do čtverečku. Mohla bych teď jít haute cotoure přehlídku, vždyť ty tělesné anomálie jsou tak v kurzu! Úplně to vidím, ten model!
Moje prso se hojí, hojí se i uvnitř a občas třeba po ráně dřevěnou kostkou nebo plechovým autíčkem to fakt bolí hodně.

Ta nejintenzivnější část léčby je opravdu za mnou. Co mi zbývá? Tak jenom dokončení biologické léčby, kdy si jednou za tři týdny jdu sednout do svýho oblíbenýho křesla na infúzní stanici. Ta půlhodinová kapačka mě už nerozhodí, stejně to mám jenom do ledna. Ano, vychází mi to na rok to kapání a ten graf, kterej mi před začátkem chemoterapie nakreslila doktorka na papír, dostal ale úplně jinej rozměr. Nějak to z toho křesla po sedmi měsících kapání začíná vypadat jinak, tak trochu dlouze.

Moje kapačka má jeden skvělý vedlejší účinek. Pokaždý tak týden po použití vypadám jako puberťačka neb se můj krásný obličej obsype beďary. No není to paráda být takhle i po tolika letech ve spojení se svým pubertálním já? Jednou za tři týdny se tak omladím, že mě nechtějí pouštět do barů a vyhazovači nevěřícně koušou do mého řidičáku a zkoušejí tak jeho pravost. Klika, že newyorští důchodci nejsou tak drsní jako ti pražští, jejich nesmělost mě ušetřila nejednu ránu holí jako náhodnému zástupci naší nevychované mládeže.

Léčba pokračuje....
Komentáře

  1. Tvůj optimismus se mi fakt líbí!!! Myslím, že to je tvá nejlepší terapie. :-) Měj se krásně, Ivana.

    OdpovědětVymazat
  2. Já si tu poprskala dítě! Ale jsem ráda, že Ti ten humor zůstal. 😉
    A mimochodem, vůbec tu nejsou fotky s parukama, nosíš je vůbec? Já bych se na to vykašlala. Krátký vlasy Ti opravdu seknou a vypadáš v nich víc sexy než Halle Berry (alias Halí Belí, jak by řekl můj malej synovec) ☺️

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bakhtapur aneb první dny v Nepálu

Bakhtapur Naše nepálský dobrodružství jsme měli fakticky skvěle vymyšlený. Neb plánování je naší silnou stránkou, jediný co jsme měli věděli, bylo to, že se chceme aklimatizovat v menším městě a ne se hned vrhnout do víru velkoměsta Kathmandu. A tak jsme si předplatili malej, ale podle průvodce a recenzí naprosto skvělej rodinej B&B ve městě Bakhtapur. Ubytování nám taky nabídlo vyzvednutí na letišti. V Kathmandu jsme přistáli navečer. Prošli jsme imigračním, dostali do pasu krásný víza a teď co. Někde tam venku měl stát někdo, kdo nás má dovízt do hotelu. Jen jsme prošli branou sesypala se na nás hromada lidí. "Ne, my víme, kam jdeme. Děkujem, nechcem." Snažíme se oba vystupovat děsně sebevědomě, ale netušíme. Konečně Amík spatřil v davu toho někoho. Pán mává cedulí. Paráda. Vzládli jsme to. Sedíme v dodávce, jedem...někam. Občas se ze tmy vynoří auto, cyklista, motorka, jinak tma. "Hele, myslíš si, že nás vezou do toho našeho hotelu viď?" Napůl žertovně

Jak jsme prali aneb život klasickýho newyorčana

Klasická prádelna zevnitř Občas mívám takovej moment, na kterej se pak dívám zpětně a řikám si: "Pane bože, já jsem byla takovej vůl!" Je to většinou moment, kdy mi ostatní kolem tvrdí, že to co tvrdim je hovadina, ale já si stojím za svym a vím, že mám pravdu. No a pak si na ten moment vzpomenu a je to tady. Jeden takovej moment si úplně jasně pamatuju. Tchýně, kromě toho, že na první pohled nenáviděla náš byt ještě měla chytrý otázky jako: "A kde tady budete prát? Čekáte dítě a až se narodí, tak budete prát pořád!" Já i Amík:" Hele to je v klidu prádelna je tady za rohem." Já ještě dodávám s takovym tim super pocitem hrdinky filnu: "Aspoň konečně budeme žít jako pravý newyorčani!" Ten znechucenej výraz, kterej na mě hodila tchýně, vypovídal za všechno. Já byla takovej vůl!!!!! Když jsem nadšeně oznámila svojí mámě, kde budeme bydlet, tak její první otázka kupodivu směřovala k praní. "Hele až se malej narodí, tak budeš prát, kde? &

Covid a život v New Yorku

  “A u vás je všechno otevřený?” Tak tuhle otázku dostávám už hodně dlouho a moje odpověď je pořád stejná: “U nás nebylo všechno otevřený od loňskýho března.”   New York City má 8,5 mil obyvatel a hustota zalidnění je přes 38 000 na km2, ČR má přes 1é mil obyvatel a hustotu zalidnění asi 138 na km2. Od začátku pandemie tu na covid umřelo přes 29 000 lidí, většina z nich na jaře.    Začalo to tu hodně špatně. Úplný lockdown a jediný, co ve městě, který nikdy nespí, bylo slyšet bylo neustálý houkání sanitek. Jednu dobu tu umíralo kolem 1000 lidí denně. Nikde nebyly k dostání masky, čistící prostředky a JIPky byly narvaný k prasknutí.    New York City je s přes milionem studentů největší školní distrikt v USA. Hned v březnu se zavřely všechny školy a začala pouze online výuka, školy se neotevřely do konce školního roku. Na podzim nám tu dali na výběr, hybrid nebo jen online. Hybrid znamená, že dítě chodí do školy dvakrát, třikrát v týdnu, je ve třídě se šesti až deseti dalšíma dětma a nes